Atrakcje Jancoka i okolicy

Zaledwie parę minut jazdy samochodem od Bukowiny Tatrzańskiej znajduje się malownicza miejscowość Brzegi, a w niej nasz ośrodek. Ta niewielka wieś położona jest w zielonych dolinach górskich potoków spływających do rzeki Białki. Ich krystalicznie czysta woda sprzyja łowieniu ryb i kąpielom.

Nasz dom wypoczynkowy to doskonała baza wypadowa na górskie wycieczki szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego. W pobliżu znaleźć można piękne widokowe polany na górskich zboczach, jak np. polana Głodówka, z której można podziwiać krajobraz prawie całych Tatr. Blisko stąd na Słowację, do Bukowiny, Białki czy Zakopanego. Klika kilometrów dzieli mieszkańców pokoi naszego obiektu od basenów geotermalnych Terma Bania i Terma Bukowina.

W sezonie wiosenno-letnim zapraszamy na wyprawę do naszej bacówki „U Jancoka”, mieszczącej się na polance niedaleko budynku. Tu można spróbować oscypków, bundzu, żętycy czy korbaczyków – łagodnych góralskich serów z owczego i krowiego mleka. Chętni poznają proces ich wytwarza oraz zakupią nasze wyroby. Na pobliskiej polanie prowadzimy także wypas owiec. Wyprawa do bacówki to niepowtarzalna okazja na poznanie podhalańskiej tradycji i regionalnych smaków.

Bukowina Tatrzańska noclegi U Jancoka Bukowina Tatrzańska noclegi U Jancoka Bukowina Tatrzańska noclegi U Jancoka

Naszą kulturę prezentują też stylowe zabudowania Brzegów. W miejscowości zobaczyć można jeszcze stare drewniane, góralskie domki oraz przydrożne kapliczki.

W zimę zachęcamy do przejażdżki po okolicy zaprzęgiem konnym. Dla swoich gości ośrodek wypoczynkowy „U Jancoka” organizuje atrakcyjne kuligi. Narciarze z pewnością skorzystają z wyciągu znajdującego się tuż obok naszego domu wypoczynkowego. Stok jest łagodny, doskonały dla początkujących narciarzy i dzieci. Na zboczach Głodówki śnieg utrzymuje się stosunkowo długo – do ostatnich dni kwietnia. W bezpośrednim pobliżu ośrodka umiejscowione są jeszcze cztery inne szlaki narciarskie, a ok. 10 km dalej słynny kompleks sportowy Kotelnica Białczańska.

U Jancoka noclegi

 

Kuligi na każdą okazje!!!

Kulig